40 dni z Bogiem. Wielki Post 2025 Triduum Paschalne

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron112
Rok wydania2025
ISBN978-83-8065-638-3
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech
Oprawabroszurowa
Nasza cena
0,00 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Książka / Modlitewnik

40 dni z Bogiem. Wielki Post 2025 Triduum Paschalne

Planowana premiera: początek lutego 2025

Wsparcie w corocznym przeżywaniu Wielkiego Postu, który dla świadomego chrześcijanina może okazać się niemałym wyzwaniem – w końcu znów wracają do nas podobne treści związane z tym okresem. Jednak dla osób, które nie podchodzą do religii jak konsumenci, Wielki Post nigdy nie będzie nudny. Katolicy wiedzą, że to szansa na zbliżenie do Boga i przeżycie największej duchowej uczty w ciągu roku. Warto więc na nowo odkrywać to, co dobre, sprawdzone i mimo wszystko – wciąż przez nas odpowiednio niezgłębione.

Dlaczego warto kupić tę książkę?

  1. Książka ma przejrzystą formułę i choć niewielka – jest bogata w wartościowe treści: rozważania oparte są na słowie Bożym – nawiązują do czytań z liturgii słowa na każdy dzień (w tym roku do czytań ze Starego Testamentu).
  2. Rozważania są przygotowane na każdy dzień Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Składają się z: cytatu z Pisma Świętego; refleksji; modlitwy; pytań do samodzielnego rozważenia.
  3. Wybrany cytat z Pisma Świętego staje się myślą przewodnią dalszego rozważania. Ta zaś odwołuje się do życia duchowego, nauczania i Tradycji Kościoła, a także do życiowego doświadczenia każdego katolika.
  4. Publikacja stanowi realną pomoc w przygotowaniu się do świąt wielkanocnych, szczególnie w ogłoszonym przez Kościół Roku Jubileuszowym „Pielgrzymi nadziei”. Z rozważań wynika przeświadczenie, że cierpienie i strach wcale nie wykluczają z naszego życia nadziei.

O autorze

Ksiądz Marek Piedziewicz – kapłan diecezji elbląskiej, wieloletni wikariusz w parafii pw. Świętego Mikołaja w Elblągu. Autor publikacji m.in. o abp. Fultonie Sheenie, diecezjalny duszpasterz młodzieży i dziennikarz.

Wydawca / dane producenta:

Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o. o.

Wydawnictwo
ul. Chartowo 5
61-245 Poznań
wydawnictwo@swietywojciech.pl
tel. 61 659 37 13

Kraj pochodzenia produktu / kraj produkcji: Polska

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?

Spis treści

  1. Wielki Post
  2. Triduum Paschalne

Wybrane fragmenty

13 marca

Nadzieja w lęku

Wspomnij, Panie, daj się rozpoznać w chwili naszego udręczenia i dodaj mi odwagi (Est 43,17).

Przypuszczam, że każdy z nas się boi. Osoby starsze – choroby i śmierci. Ludzie w sile wieku – o przyszłość swoich dzieci. Młodzi – czy poradzą sobie z dorosłością. Każdy etap życia przynosi nowe wyzwania. Przeżywamy też problemy indywidualne, charakterystyczne  jedynie dla nas ze względu na to, kim jesteśmy, co robimy, jaką mamy osobowość.

Boimy się zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy kontroli nad biegiem wydarzeń i trudno nam pogodzić się z tym, co następuje. Nie obawiamy się przecież dobrej przyszłości, ale niepewnej. Na myśl przychodzi tu prośba, którą w dniu wybrania go na papieża skierował do wiernych Benedykt XVI – poprosił o modlitwę: by nie bał się wilków, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć.

W pierwszym czytaniu słyszymy dziś modlitwę królowej Estery – dzielnej kobiety, która znalazła się w centrum rozgrywek o przyszłość swojego narodu. Z pozoru przypadkowo, została żoną perskiego króla Aswerusa, jednak jej wyniesienie do tej godności to znak działania opatrzności Bożej. Estera odegrała przecież kluczową rolę, walcząc o wycofanie dekretu nakazującego eksterminację Żydów żyjących w Persji. Jak dziś słyszymy, bardzo się bała i wcale nie była pewna, czy podoła tej misji.

Lęk jest częścią życia, niekoniecznie złą. W pewnym sensie stawia nas w prawdzie wobec powagi sytuacji, naszych możliwości i realnych wyzwań. Lęk staje się problemem, kiedy paraliżuje przed podjęciem działań, zamyka ludzi w sobie, czyni ich biernymi wobec życia. Trzeba więc szukać lekarstwa na nieproporcjonalny lęk. Stają się nim m.in. dobre więzi z ludźmi, którzy mnie akceptują i dodają odwagi w obliczu wyzwań. Wiele osób nie pokona jednak stanów lękowych o własnych siłach i będą one potrzebowały fachowej pomocy. Ogromną rolę odgrywa tutaj także więź z Bogiem. To nie przypadek, że w ważnych momentach życia chętniej się modlimy. Maturzyści na Jasnej Górze zawierzają Bogu egzamin dojrzałości, chorzy przed operacją zamawiają intencję Mszy Świętej, osoby zbliżające się do kresu życia proszą o kapłana i sakramenty. Święty Paweł pisze o łasce doznanej od Boga w chwili swojego uwięzienia i procesu: „Pan stanął przy mnie i wzmocnił mnie (2 Tm 4,18a)”.

Bóg nigdy nie opuszcza swoich dzieci. Potrafi uwolnić nas lęku nawet w obliczu poważnych problemów. Nadzieja wewnętrznej wolności sprawia, że ludzie pokonują własne ograniczenia i ostatecznie radzą sobie z wyzwaniami, które pozornie ich przerastały.

Modlitwa      

Panie Jezu Chryste! Ty jesteś pokojem ludzkich sumień. Udziel mi łaski poznania własnego serca i wolności od udawania. Zabierz nieuzasadniony strach z mojego życia i dodaj mi sił, by lęk nie zdominował mnie w obliczu tego, co mam czynić. Amen.

Ku nawróceniu

Czy właściwie podchodzę do lęku, który rodzi się we mnie?

Czy nie uciekam przed tym, co trudne?

COPYRIGHT © 2024 Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o. Realizacja sklepu