W ofercie naszej katolickej księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można różnego rodzaju książki o Kardynale Wyszyńskim. Godny polecenia jest między innymi życiorys Kardynała Wyszyńskiego pod tytułem „Prymas Stefan Wyszyński Biografia", którego autorami są ks. Dominik Zamiatała, Beata Mackiewicz i Rafał Łatka. Książka na temat Kardynała Wyszyńskiego ukazuje spektrum aktywności religijnej i społecznej oraz nauczania pasterskiego Prymasa Tysiąclecia. Została ona przygotowana na bazie szerokiej bazy źródłowej oraz licznych opracowań. Autorzy biografii Kardynała Wyszyńskiego dotarli do szeregu nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych. Zweryfikowali dotychczasowe ustalenia i zaproponowali nowe ujęcie historii tej kluczowej dla dziejów Polski postaci.
Najważniejsze informacje na temat kardynała Stefana Wyszyńskiego znaleźć można również w książce "Kardynał Stefan Wyszyński. Droga na ołtarze życie dzieło świadectwa". Stanowi ona kompendium wiedzy na temat Prymasa Tysiąclecia. Dla wszystkich osób żyjących w okresie Jego działalności będzie to znakomite przypomnienie jego dokonań. Dla przedstawicieli młodego pokolenia, książka ta może stanowić natomiast cenną lekcję historii i miłości do ojczyzny. Książka zawiera szereg świadectw oraz wspomnień ludzi o kardynale oraz najważniejsze jego wypowiedzi, które do dziś nie straciły na aktualności, a ich mądrość siła stanowią jeden z najważniejszych drogowskazów wskazujących kierunek, w którym powinien dążyć człowiek uczciwy, prawy i kochający Boga.
Kolejnym godnym polecenia wydawnictwem prezentującym sylwetkę Kardynała Wyszyńskiego jest „Bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Więzień w Panu" autorstwa Kardynała Zenona Grocholewskiego. Książka ta opisuje czas jego uwięzienia. Zawiera zapiski, które Prymas Tysiąclecia prowadził przez czas odosobnienia. Poznać można w nich więzienną codzienność Wyszyńskiego oraz jego niezłomność. Kardynał Zenon Grocholewski zwraca tu szczególną uwagę na 2 jej aspekty. Jednym z nich jest to, jak niesprawiedliwie pojmany i przetrzymywany prymas rozumiał miłość nieprzyjaciół i jak sam ją praktykował. Drugą — jak ta niepewna sytuacja kształtowała jego rozumienie lęku oraz męstwa.
Siostry zakonne zasługują na uwagę. Nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w tej społecznej. Warto zwrócić uwagę na ich codzienną pracę, a jednocześnie przyjrzeć się wyzwaniom, przed którymi stają. Zapraszamy do świata, który jest być może bliżej, niż myślimy.
Na 3 miesiące przed tą uroczystością Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konferencję naukową, poświęconą ks. Stanisławowi Streichowi, historii jego życia, okolicznościom męczeńskiej śmierci, a także teologicznej refleksji nad zagadnieniem męczeństwa za wiarę i jego rozumieniu we współczesnym świecie.
Wzorem lat poprzednich zapraszamy Państwa na coroczny ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PREZENTÓW!
Warto wykorzystać okazję, by z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ciekawe i oryginalne upominki.