Pełna nazwa omawianej modlitwy to koronka do krwawych łez Matki Bożej. Jak głosi Kościół katolicki, Jezus Chrystus podarował ją brazylijskiej zakonnicy — siostrze Amalii Aguirre, która była współzałożycielką Instytutu Misjonarek Jezusa Ukrzyżowanego. Wydarzenie to miało miejsce podczas jednego z trzech widzeń, których Amalia doznała pod koniec lat 30. XX wieku. Podała ona, iż Chrystus objawił się jej 8 lipca 1929 roku, dyktując słowa modlitwy i wypowiadając następujące słowa: „Moja córko, Módl się do Mnie przez Łzy Mojej Matki. O cokolwiek ludzie Mnie będą prosić przez Łzy Mojej Matki, chętnie im tego udzielę”. W 1930 roku, siostra Amalia dwukrotnie rozmawiała z Matką Bożą, która to ukazała jej różaniec nazywany koronką łez, wyjaśniła jego znaczenie oraz polecała odprawiać stosowne nabożeństwo w klasztorach o godzinie 19:00. 15 maja 1934 roku, Watykan oficjalnie uznał koronkę do krwawych łez Maryi. Współcześnie, słowa wspomnianej modlitwy mają charakter uniwersalny.
Siostry zakonne zasługują na uwagę. Nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w tej społecznej. Warto zwrócić uwagę na ich codzienną pracę, a jednocześnie przyjrzeć się wyzwaniom, przed którymi stają. Zapraszamy do świata, który jest być może bliżej, niż myślimy.
Na 3 miesiące przed tą uroczystością Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konferencję naukową, poświęconą ks. Stanisławowi Streichowi, historii jego życia, okolicznościom męczeńskiej śmierci, a także teologicznej refleksji nad zagadnieniem męczeństwa za wiarę i jego rozumieniu we współczesnym świecie.
Wzorem lat poprzednich zapraszamy Państwa na coroczny ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PREZENTÓW!
Warto wykorzystać okazję, by z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ciekawe i oryginalne upominki.