Święty Charbel żył w Libanie w latach 1829 — 1898. Był maronickim duchowym, pustelnikiem i mnichem. Przez świadectwo swojego życia oraz pośmiertne cuda dokonane za jego wstawiennictwem, został uznany przez Kościół katolicki za świętego. Jego grób jest miejscem regularnych pielgrzymek wierzących z całego świata, a modlitwy za wstawiennictwem świętego Charbela są kierowane w intencji uzdrowień.
Święty Charbel ostatnie 23 lata swojego życia przeżył samotnie. Zamieszkał wówczas w pustelni, w której modlił się, pracował, umartwiał swoje ciało i kontemplował Najświętszy Sakrament. Święty Charbel zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia 1898 roku na skutek udaru mózgu. Został pochowany na przyklasztornym cmentarzu. Jego grób zaczął natychmiast gromadzić wielu wiernych. Działo się to nie tylko sprawą pamięci o pustelniku, lecz również cudownych wydarzeń. Okazało się bowiem, że jego ciało nie poddaje się prosowi rozkładu. Dziś grób świętego Charbela jest miejscem regularnych pielgrzymek wierzących z całego świata, a modlitwy za jego wstawiennictwem są kierowane w intencji uzdrowień. Modlitwę do świętego Charbela odmawia się przez 9 dni. Jej treść jest następująca.
Modlitwa do św Charbela Dzień 1
Chwalebny św. Szarbelu, zwierciadło cnót, przyjdź mi na ratunek i uproś u Boga łaskę, której potrzebuję… (wymienić), na chwałę Jego imienia i dla zbawienia duszy mojej. Amen. Święty Szarbelu, módl się za mnie. Panie Jezu, który obdarzyłeś św. Szarbela łaską wiary, błagam, byś udzielił mi za jego wstawiennictwem łaski, o które proszę, abym żył zgodnie z Twoimi przykazaniami i Ewangelią. Amen.
Ojcze nasz…,
Zdrowaś Maryjo…,
Modlitwa do św Charbela Dzień 2
Święty Szarbelu, męczenniku życia monastycznego, który doświadczyłeś cierpienia fizycznego i duchowego, zwracam się do Ciebie z ufnością i proszę o łaskę… Święty Szarbelu, wazo niebiańskiej wonności, wstaw się za mną. Boże nieskończenie dobry, który zaszczyciłeś św. Szarbela łaską czynienia cudów, zlituj się nade mną i udziel mi łaski, o którą proszę za jego wstawiennictwem. Tobie chwała na wieki.
Ojcze nasz…,
Zdrowaś Maryjo…,
Chwała Ojcu…
Siostry zakonne zasługują na uwagę. Nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w tej społecznej. Warto zwrócić uwagę na ich codzienną pracę, a jednocześnie przyjrzeć się wyzwaniom, przed którymi stają. Zapraszamy do świata, który jest być może bliżej, niż myślimy.
Na 3 miesiące przed tą uroczystością Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konferencję naukową, poświęconą ks. Stanisławowi Streichowi, historii jego życia, okolicznościom męczeńskiej śmierci, a także teologicznej refleksji nad zagadnieniem męczeństwa za wiarę i jego rozumieniu we współczesnym świecie.
Wzorem lat poprzednich zapraszamy Państwa na coroczny ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PREZENTÓW!
Warto wykorzystać okazję, by z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ciekawe i oryginalne upominki.