Pierwszy godny polecenia audiobook dla dzieci MP3 to „Święty Mikołaj z Miry.” Książka ta czytana jest przez autorkę — Elizę Piotrowską. Pozycja przybliża dzieciom i ich rodzicom postać Świętego Mikołaja. Audiobook opiera się na faktach z jego życia. Z książki tej dowiedzieć można się, kim tak naprawdę był Święty Mikołaj, gdzie mieszkał i dlaczego w dniu jego święta otrzymujemy prezenty. Audiobook powstał z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 10 lat. Książka pochodzi z serii Święci Uśmiechnięci, która w przystępny, humorystyczny sposób prezentuje najważniejsze fakty z życia poszczególnych świętych. Dostępna jest ona również w tradycyjnej, papierowej wersji. Na uwagę zasługuje tu rymowany tekst, piękne ilustracje, pogrubiony druk, śliskie strony, sztywna okładka i poręczny format. Na końcu każdej książeczki znajduje się krzyżówka, dzięki której mali czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat poszczególnych świętych.
Dzieciom z pewnością do gustu przypadnie również audiobook „Święty brat Albert” autorstwa Elizy Piotrowskiej. To historia o małym Adasiu, który miał duszę artysty. Jego największym marzeniem było zostać malarzem. Niestety, nie było to takie proste. Kiedy w końcu udało mi się ukończyć studia artystyczne, zrozumiał on, że malarstwo nie jest jednak jego przeznaczeniem. Dopiero po kilku latach dostrzegł, co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze. Z Adama stał się bratem Albertem. Opowieść o bracie Albercie Chmielowskim czyta autorka — wspomniana powyżej Eliza Piotrowska.
Audiobook „Wojtek. Żołnierz bez munduru” autorstwa Elizy Piotrowskiej, czytany jest przez Krzysztofa Gosztyłę. Opowiada on prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka, który wraz z armią generała Andersa wędrował przez Bliski Wschód. Następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. To piękna opowieść o odwadze, wolności, uczciwości, dorastaniu przyjaźni i miłości, lecz również o złości i smutku. Treści historyczne mają tu walor uniwersalny i przełożone zostały na przystępny język.
Siostry zakonne zasługują na uwagę. Nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w tej społecznej. Warto zwrócić uwagę na ich codzienną pracę, a jednocześnie przyjrzeć się wyzwaniom, przed którymi stają. Zapraszamy do świata, który jest być może bliżej, niż myślimy.
Na 3 miesiące przed tą uroczystością Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konferencję naukową, poświęconą ks. Stanisławowi Streichowi, historii jego życia, okolicznościom męczeńskiej śmierci, a także teologicznej refleksji nad zagadnieniem męczeństwa za wiarę i jego rozumieniu we współczesnym świecie.
Wzorem lat poprzednich zapraszamy Państwa na coroczny ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PREZENTÓW!
Warto wykorzystać okazję, by z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ciekawe i oryginalne upominki.