Każdy członek róży Żywego Różańca przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańca. Jakie są zasady róż różańcowych? W jakich intencjach modlą się osoby do nich przynależące? Z jakich modlitewników korzystają? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z różami Żywego Różańca przynosi poniższy wpis.
Szukając sprawdzonego modlitewnika dla róż różańcowych, warto nieco bliżej zapoznać się z asortymentem naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Znaleźć można tutaj między innymi modlitewnik róż różańcowych opracowany przez księdza Jerzego Stranza. Pozycja ta dedykowana jest wszystkim członkom Żywego Różańca. To praktyczna pomoc dla wszystkich tych, którzy każdego dnia modlą się w intencji parafii oraz księży w niej posługujących. Modlitewnik zawiera kilka różnych rozważań tajemnic różańcowych, pieśni związane z różańcem, rys historyczny i hymn Żywego Różańca, modlitwy, takie jak akt osobistego oddania, litania loretańska czy różnego rodzaju modlitwy okolicznościowe oraz miejsce na personalizację i wpisywanie co miesiąc stosownej tajemnicy.
Bardzo ważnym elementem każdej róży różańcowej stanowią intencje, które zmieniane są co miesiąc. Intencje modlitewne w różach żywego różańca mogą być bardzo różne. Ich członkowie modlić mogą się między innymi w intencji pogłębienia wiary w rodzinach, biskupów danej diecezji i kapłanów pracujących w danej parafii, grzeszników czy łaski zdrowia dla chorych parafian.
Róża różańcowa — co to jest? Mianem tym określa się wspólnotę 20 osób, z których każda odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca Świętego w wybranej intencji i tajemnicy. Najczęściej połączona jest ona z rozważaniem. W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały Różaniec. Jakie są zasady róży różańcowej? Pierwszego dnia miesiąca zmianie ulega tajemnica. Ich porządek jest następujący: Radosne, Światła, Bolesne oraz Chwalebne. Odpowiadają one przebiegowi życia Jezusa Chrystusa na Ziemi. Na czym polega róża różańcowa? Kluczową rolę odgrywa w niej animator, który nadaje jej świętego patrona i przypomina o comiesięcznej zmianie tajemnic. Każdy członek róży różańcowej ma możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Aby było to możliwe, niezbędne jest odmówienie przypisanej dziesiątki różańca danego dnia oraz pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, co związane jest z regularną spowiedzią stanowiącą gwarancję braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu ciężkiego.
Siostry zakonne zasługują na uwagę. Nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w tej społecznej. Warto zwrócić uwagę na ich codzienną pracę, a jednocześnie przyjrzeć się wyzwaniom, przed którymi stają. Zapraszamy do świata, który jest być może bliżej, niż myślimy.
Na 3 miesiące przed tą uroczystością Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konferencję naukową, poświęconą ks. Stanisławowi Streichowi, historii jego życia, okolicznościom męczeńskiej śmierci, a także teologicznej refleksji nad zagadnieniem męczeństwa za wiarę i jego rozumieniu we współczesnym świecie.
Wzorem lat poprzednich zapraszamy Państwa na coroczny ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PREZENTÓW!
Warto wykorzystać okazję, by z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ciekawe i oryginalne upominki.