Fascynacja Jezusem. Co tak naprawdę o Nim wiemy
Ilość stron | 200 |
---|---|
Rok wydania | 2021 |
ISBN | 978-83-8065-444-0 |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Oprawa | twarda |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
Książka otrzymała wyróżnienie Feniks w kategorii „Autor zagraniczny”
Za próbę analizy kulturowego i religijnego fenomenu postaci Jezusa Chrystusa. Publikacja odpowiada na wielowiekowe uprzedzenia i rozpowszechnione półprawdy. Autorzy dowodzą istnienie Jezusa z Nazaretu i wyjaśniają fascynację Nim miliardów ludzi na całym świecie na przestrzeni ponad 2000 lat od Jego narodzin.
Jezus fascynuje. Do dzisiaj trafia do ludzi Jego przesłanie, Jego słowa, Jego życie. Ten człowiek z Galilei poruszył bardziej niż wielcy filozofowie, poeci i politycy wszech czasów.
Jaka jest ta fascynacja? Kim naprawdę był Jezus? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens jego śmierci? Czy relacje o jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? A co Jezus ma nam dzisiaj do zaoferowania? Roland Werner i Guido Baltes próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania. Książka napisana zrozumiałym językiem, gdzie poza interpretacjami autorów, znajdziemy solidną dawkę wiedzy naukowej.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
- świetna pozycja dla nauczycieli religii,
- publikacja uzupełniająca dla każdego wierzącego,
- świetna książka dla wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę,
- napisana zrozumiałym językiem, który doskonale wyjaśnia trudne często zagadnienia związane z duchowością i interpretacją tekstów biblijnych.
- przybliża fascynującą postać Jezusa oraz Jego osobowość – w ludzkiej i Boskiej odsłonie,
- buduje i wspiera naukę postrzegania Jezusa jako Osoby.
Autorzy:
Roland Werner, ur. 1957, niemiecki językoznawca i teolog ewangelicki. Od 2016 roku jest profesorem teologii w kontekście globalnym na Uniwersytecie Tabor w Marburgu. Pracuje jako tłumacz Biblii, autor i mówca, publikuje z zakresu językoznawstwa (afrykanistyka) i teologii (życie duchowe, misja) oraz regularnie pisze felietony w chrześcijańskich czasopismach. W 2017 roku był kuratorem wystawy biblijnej „Nasza księga” z okazji jubileuszu reformacji w Augsburgu i Wittenberdze.
Guido Baltes, ur. 1968, niemiecki teolog protestancki, autor piosenek. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Johanna Tobiasa Becka za badania nad hebrajską Ewangelią i tradycją synoptyczną.
1. Jezus: mity i bajki
2. Jezus: relacje i wizje
3. Jezus: przyciąganie i fascynacja
4. Jezus: radykalizm i ryzyko
5. Jezus: impuls i wyzwanie
6. Jezus: krzyż i grób
7. Jezus: zmartwychwstanie i nowy początek
8. Jezus: niebo i chwała
9. Jezus: dzisiaj i jutro
Dodatek: Skąd wiemy o Jezusie?
1. Na ile wiarygodne są tradycje Jezusa?
2. Kto napisał Ewangelie?
3. Czy istnieją inne ewangelie?
4. Wiadomości o Jezusie w Qumran
5. Co o Jezusie mówią źródła pozabiblijne?
Podsumowanie i perspektywy
Literatura pogłębiająca temat
Niemieccy czytelnicy o książce:
„Dobrze zbadane, pouczające i ekscytująco napisane”. Magazyn „Nadzieja + Działaj”
„Jedna z najlepszych książek (poza Biblią) o Jezusie Chrystusie!” - C. Heck, lbib.de
„Ta książka umocniła moją wiarę. To prawdziwa perła w książkowej dżungli” – anonimowy czytelnik
Polskie rekomendacje książki:
„Jezus - słyszymy to imię od dzieciństwa. W domu, na katechezie, w kościele. Ale czy tak naprawdę wiemy kim był i jest nasz Bóg? Książka „Fascynacja Jezusem” może prowadzić tylko do jednego… Do rzeczywistej fascynacji Synem Bożym!
W przystępny sposób mierzy się z wszelkimi wątpliwościami, podpiera badaniami naukowymi i co najważniejsze prowadzi do realnego poznania Jezusa. Moim marzeniem jest, aby tę książkę przeczytał każdy katolik. Po lekturze nie będziemy już zaprzątać sobie głowy pytaniami: czy Jezus żył rzeczywiście? Pozostanie nam pytanie: w jaki sposób być jeszcze bliżej Jezusa? Ta książka sama w sobie jest do tego idealną drogą”.
Damian Krawczykowski – dziennikarz, autor, redaktor, publicysta
„Polecam serdecznie książkę "Fascynacja Jezusem". Świetne kompendium wiedzy o Jezusie napisane w sposób przystępny, jednocześnie merytoryczny i naukowy. Książka inspiruje, poszerza horyzonty i pobudza wiarę. Niezbędnik w bibliotece każdego katechety. Bez wątpienia ułatwi prowadzenie zajęć lekcyjnych na trudne tematy, np. Skąd wiemy czy Jezus istniał naprawdę? Jaką mamy pewność, że dokonywał cudów, zmartwychwstał i żyje w swoim Kościele? Dlaczego fascynował i nadal fascynuje tak wielu ludzi na całym świecie?”
Jerzy Jabłoński - teolog, pedagog, autor
„To zadziwiające. Jezus nie napisał żadnej książki. Żył w odległym zakątku imperium rzymskiego, z dala od ważnych ośrodków antycznej kultury. Nigdy też nie oddalił się zanadto od swoich rodzinnych stron, z wyjątkiem pierwszych lat dzieciństwa spędzonych w Egipcie, dokąd jego rodzice musieli uchodzić przed prześladowaniami ze strony Heroda. Nigdy na własne oczy nie zobaczył Rzymu, Aten, Efezu ani Antiochii.
Jak zatem wytłumaczyć tak przemożny wpływ Jezusa?”.
(fragment I rozdziału)
Pomimo postępującej w naszym kręgu kulturowym laicyzacji, trudno dziś pozostać obojętnym wobec Jezusa z Nazaretu, który żył dwa tysiące lat temu, położył fundamenty naszej cywilizacji, a od Jego narodzin liczymy lata nowej ery. Jedni z Nim walczą, inni widzą w Nim Syna Bożego. Spór o Jezusa często przybiera formę sporu o Kościół i jego miejsce we współczesnym świecie. Wobec wielu uprzedzeń i emocji towarzyszących tym kontrowersjom, trzeba przede wszystkim ustalić, czy był i kim był Jezus? Od odpowiedzi na te wątpliwości zależy rozumienie Kościoła i jego misji. Książka Rolanda Wernera i Guido Baltesa w bardzo przystępny i jedocześnie źródłowo udokumentowany sposób, odpowiada na te pytania i inspiruje do refleksji.
ks. dr Adam Adamski COr, wykładowca na Wydziale Teologicznym UAM oraz przełożony klerykatu Oratorium Kongragacji św. Filipa Neri. Autor i cenzor