Mały Przewodnik Katolicki nr 02/2025

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Lutowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” poświęcony jest osobom chorym. Międzynarodowy Dzień Chorego to dobra okazja, by zwrócić uwagę czytelnika na obecność chorych wokół nas, a szczególnie chorych dzieci. To także dobry moment, by zaprosić dzieci do zapoznania się z historią MIASTA MARYI, czyli Lourdes.

 

Ponadto w numerze:

– Temat numeru Szpitalna szkoła – To rozmowa z nauczycielką pracującą w szpitalnej szkole, z której dowiemy się m.in. jak wygląda szpitalna szkoła i lekcje oraz o czym najczęściej marzą jej uczniowie.  Ponadto pod kodem QR czytelnik znajdzie dodatkowy materiał przenoszący go do sanktuarium w Lourdes. Tam w MIEŚCIE MARYI, zwłaszcza 11 lutego dzieją się prawdziwe cuda. 

W dziale Zrób to sam czytelnik znajdzie konkretny pomysł na własnoręczne przygotowanie niespodzianki dla osoby chorej.

BIBLIA zaprasza nas:

* Do poznania historii Szawła, chłopca który stał się niezwykle gorliwym Apostołem.

* W podróż nad Jordan, w którym Jan Chrzciciel udziela chrztu świętego Panu Jezusowi.

Właśnie tam znajdziemy kolejne ogniwo szyfru, który pomoże nam opowiedzieć na pytanie: Dlaczego Pan Bóg postanowił zbawić ludzi?

* Do zrozumienia, co mówi do nas Pan Bóg w Ewangeliach na lutowe niedziele.

ZAPRASZAMY TEŻ DZIECI I RODZICÓW do Krainy Emocjolandii. Tym razem rozmawiamy o tym, że mądrzy rodzice troszczą się o to, co wpada do mózgu dziecka, tak samo jak o to, co wpada do jego brzucha.

Specjalny materiał dla rodziców, który ułatwi im rozmowy i pracę z dziećmi zamieszczony jest pod kodem QR.

 

Do numeru dołączony jest komplet naklejek, którymi dzieci mogą uzupełnić brakujące ilustracje w numerze lub użyć je do przygotowania niespodzianki dla osoby chorej.

 

„Mały Przewodnik Katolicki” – najstarszy w Polsce miesięcznik dla dzieci, w roku szkolnym 2024/2025 oparty jest na poznawaniu przez dzieci Biblii oraz własnych emocji.

W każdym numerze miesięcznika dziecko zaproszone jest do:

1. Poznawania niedzielnych Ewangelii.

2. Zaprzyjaźnienia się z dziećmi z Biblii  – w kontynuacji ciekawego cyklu przygotowywanego przez ks. dr. Mariusza Szmajdzińskiego – moderatora Dzieła Biblijnego Diecezji Łowickiej, wraz z atrakcyjnymi ilustracjami oraz całą rozkładówką tematycznych zabaw interakcyjnych.

3. Brania udziału w wydarzeniach biblijnych – wraz z bohaterami Wojtkiem i Aniołem Stróżem czytelnicy wyruszą w dziesięć ważnych dla historii zbawienia miejsc, w których znajdą fragment szyfru. Jego złamanie będzie odpowiedzią na pytanie: Dlaczego Bóg zbawił człowieka?

4. Sprawdzenia Czy to działa? To dział, w którym dzieci będą mogły przekonać się, że przesłanie Pisma Świętego jest aktualne także w naszych czasach i w sytuacjach, w których się znajdujemy, czyli w domu i w szkole. Autorką tego działu jest znana i ceniona pisarka i ilustratorka Eliza Piotrowska.

5. Wędrówki po krainie emocji. W każdym miesiącu czytelnicy będą poznawali konkretną emocję, z którą być może miewają problemy. Dowiemy się, skąd się biorą emocje i w jaki sposób sobie z nimi radzić.

 

*Przez wszystkie działy przeprowadza nas Owieczka Magda i jej przyjaciele.

* W każdym numerze dzieci znajdą naklejkę z dzwoneczkiem, który mogą przykleić na kartę – kupon w konkursie „Dzwoneczki Owieczki”.

Wszystkie tematy dobrane są w taki sposób, by nie tyko zainteresować nimi małego czytelnika, ale by ułatwić ewangelizację duszpasterzom, katechetom i rodzicom, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii  Świętej.

Cykl związany z emocjami dzieci – Kraina Emocjolandii – od października zostanie poszerzony o materiał specjalny służący konkretną pomocą rodzicom, wychowawcom i liderom grup dziecięcych.

Mając na uwadze całościowy rozwój dziecka – w każdym numerze będziemy je angażowali, pobudzając sferę duchową, intelektualną i emocjonalną, szczególnie angażując zmysły:

– wzrok – pozwoli nie tylko przeczytać konkretne opowieści biblijne, ale i w niektórych miesiącach je zobaczyć,

– słuch – dzięki kodom QR dzieci usłyszą fragmenty Biblii, zwłaszcza te przeznaczone na niedzielę,

– dotyk – będzie bardzo przydatny w działach, w których dzieci zaproszone są do przygotowania prac manualnych.



Wydawca / dane producenta:
Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o. o.
Wydawnictwo
ul. Chartowo 5
61-245 Poznań
wydawnictwo@swietywojciech.pl
tel. 61 659 37 13

Kraj pochodzenia produktu / kraj produkcji: Polska

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2024 Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o. Realizacja sklepu