Nauki Franciszka. Myśli, rozważania, komentarze
Ilość stron | 120 |
---|---|
ISBN | 978-83-8065-580-5 |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Oprawa | broszurowa |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
Już w sprzedaży!
Wysyłka od 5 maja 2025 roku.
Publikacja wydana ku czci papieża Franciszka jest wyrazem wdzięczności za 12 lat aktywnego pontyfikatu, w czasie którego:
- odbył 47 podróży,
- opracował 4 encykliki,
- 5 adhortacji apostolskich
- i 38 Konstytucji Apostolskich.
W publikacji zawarto biografię papieża Franciszka, ciekawostki o jego życiu, najważniejsze myśli oraz wybór – ułożonych tematycznie – komentarzy papieża Franciszka o nadziei, pokoju, godności ludzkiego życia, modlitwie i wiele innych.
Dlaczego warto poznać książkę Nauki Franciszka. Myśli, rozważania, komentarze?
- zawiera wybór najważniejszych, ułożonych tematycznie myśli, komentarzy i rozważań z homilii papieża Franciszka
- oprócz biografii publikacja zawiera wiele interesujacych ciekawostek z życia Jorge Bergoglio i mniej znanych faktów z życia i pracy papieża
- publikacja pomaga ugruntowywać wiedzę o wybitnym papieżu i uczcić jego pamięć
Wydawca / dane producenta:
Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o. o.
Wydawnictwo
ul. Chartowo 5
61-245 Poznań
wydawnictwo@swietywojciech.pl
tel. 61 659 37 13
Kraj pochodzenia produktu / kraj produkcji: Polska
- Wstęp
- Biogram
- Ciekawostki
- Najważniejsze myśli
- Wiara
- Jezus Chrystus
- Miłosierdzie Boga i człowieka
- Kościół
- Maryja, Matka Boża
- Święty Józef
- Święty Franciszek z Asyżu
- Modlitwa
- Ewangelizacja
- Małżeństwo / rodzina
- Młodzież
- Braterstwo
- W trosce o wspólny dom (ekologia)
- Godność życia ludzkiego
- Pokój
- Chorzy i osoby starsze
- Ubodzy
- Praca
- Kultura i sztuka
- Środki społecznego przekazu
- Radość
- Nadzieja
Niektóre charakterystyczne dla jego pontyfikatu rysy wynikają z realizowania w praktyce stylu życia i duchowości jego patrona, tj. św. Franciszka z Asyżu, jak też z idei oraz dzieł współcześnie podejmowanych pod jego patronatem: opcja ubogiego życia i pomocy dla ubogich, ewangelizacja, modlitwa o pokój, szacunek wobec dzieła stworzenia i troska o nie, braterstwo wszystkich ludzi.
o. Michał Baranowski
„Ten Chrystus, który zbawił nas na krzyżu od naszych grzechów, z tą samą mocą całkowitego daru z siebie nadal dzisiaj nas zbawia i odkupuje. Popatrz na Jego krzyż, przylgnij do Niego, daj się zbawić (…). A jeśli grzeszysz i odchodzisz, On cię podnosi na nowo mocą swego krzyża” (Christus vivit, 119).