Przewodnik Katolicki nr 14/2023 wydanie w formie PDF
Ilość stron | 64 |
---|---|
Rok wydania | 2023 |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
„Przewodnik Katolicki” 14/9.04.2023
Twarzą w twarz ze Zmartwychwstałym
Świat uwierzył w rzecz niezwykłą: że umęczony nauczyciel, który umarł śmiercią najbardziej upokarzającą z możliwych – powstał z martwych. Uwierzył świadkom. Zmartwychwstanie Jezusa zmieniło tamtych ludzi i zmieniło całe ich życie. I nadal ma moc zmienić nas.
Zmartwychwstanie dzieje się teraz
Życie Jezusa nie należy jedynie do historii, a prawda o zmartwychwstaniu nie odnosi nas tylko do przyszłości. W wierze chodzi o dzisiaj. Wszystko zaczyna się już teraz. I niebo, i czyściec, i piekło. Przejście przez bramę śmierci to tylko opuszczenie tego świata, ale nie siebie. To właśnie oznacza zmartwychwstanie.
Zapominany artykuł wiary
„Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał”. Ktoś może dojść do wniosku, że Jezus, niejako „w drodze” do swego zmartwychwstania, bez istotnej potrzeby nawiedził piekło. To wniosek pełen błędów i nieporozumień. Zstąpił do piekieł – czyli właściwie gdzie? I dlaczego wszedł w otchłań umarłych?
Dlaczego dorośli ludzie proszą o chrzest?
Media wieszczą koniec Kościoła i sekularyzację Polski. Jednak co roku do katechumenatów w całym kraju zgłaszają się dorośli ludzie, którzy chcą przyjąć sakramenty wtajemniczenia. Dlaczego?
Zachowane na zmartwychwstanie
Wydaje się, że Wielkanoc to nie jest najlepszy czas, żeby mówić o pogrzebach. Jeśli jednak Chrystus zmartwychwstał w ciele, to i nasze ciała zmartwychwstaną. Dlatego Kościół nie porzuca nauki na temat tego, jakie pochówki uznaje za godne człowieka – a jakie nie.
Zaufaj, puść, kochaj
– Te momenty prawdziwego zaufania przychodziły, kiedy byłam już zupełnie na dnie. Myślę zresztą, że po to właśnie są kryzysy w naszym życiu, żebyśmy doświadczyli naszej ograniczoności, by w tym wreszcie zdać się ostatecznie na Boga – rozmowa z Moniką Górską, autorką książki Zaufaj.
Okiełznać cyfrowy świat
– Dzisiaj w centrum tworzenia nowych technologii znajduje się głównie biznes i zysk. To jest patologiczne podejście, niesłużące człowiekowi. Dlatego postulujemy coś, co nazwałam cyfrowym personalizmem, tj. postawienie w centrum rozwoju technologicznego człowieka – rozmowa z Magdaleną Bigaj, twórczynią i prezeską fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.
Wojtyła w teatrze
Dla przyszłego papieża tworzenie teatru nie było tylko pasją. To także sposób na wyrażanie ważnych prawd o człowieku i jego kondycji w świecie. Tworząc pewien teatralny kosmos, Karol Wojtyła stara się odnaleźć człowieka, jego najgłębsze pragnienia i właściwym sobie torem prowadzi go ostatecznie do Chrystusa.