Przewodnik Katolicki nr 39/2022 wydanie w formie PDF
Ilość stron | 64 |
---|---|
Rok wydania | 2022 |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
„Przewodnik Katolicki” 39/25.09.2022
wydanie z Modlitewnikiem
W „kraju spotkania”
W dniach 14–15 września br. w stolicy Kazachstanu już po raz siódmy odbył się Kongres Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych, w którym uczestniczył również papież Franciszek. Spotkał się z mniejszością katolicką, a wraz z przywódcami innych religii apelował o zaangażowanie na rzecz pokoju. Podkreślił znaczenie kobiet. Wybrzmiał też temat Ukrainy.
Oswajanie obcych
– Państwo ma prawo bronić swoich granic – to oczywistość, co do której nikt nie ma wątpliwości. Nie unieważnia to jednak innego ważnego dla naszego kręgu kulturowego aksjomatu: życie człowieka i jego godność są wartością najwyższą – rozmowa z dr. Rafałem Cekierą o budowaniu wspólnej przyszłości z uchodźcami w Polsce.
Zostanę jeszcze chwilę
Mogła uciekać, bo zagrożenie ze strony terrorystycznych bojówek w tym regionie Mozambiku było realne od dawna. Ale została, by ochraniać dzieci ze szkoły, gdzie od wielu lat uczyła i karmiła podopiecznych. Siostra Maria de Coppi zginęła 7 września w nocnym ataku na misję, dołączając do rosnącego grona współczesnych męczenników za wiarę.
Dogonić koszty życia
W nadchodzących miesiącach szczególnie istotna będzie ochrona dochodów najmniej zarabiających. Na szczęście w przyszłym roku ci zarabiający dosłownie minimalnie dostaną trochę oddechu. Ale tylko na tyle, by utrzymać się zaraz ponad taflą.
Koniec Rosji Putina
Oznaki przełomu są już wyraźnie widoczne: to już zapewne ostatnie tygodnie putinowskiego reżimu. Każdy kolejny rząd będzie musiał – chcąc nie chcąc – odciąć się od obecnej agresywnej polityki.
Obcokrajowcy we własnym państwie
– Największą barierą istniejącą w naszym społeczeństwie jest bariera komunikowania się. Wyobraźmy sobie, że podczas zagranicznego wyjazdu znaleźliśmy się w szpitalu i nikt nie mówi w naszym języku. Tak wygląda codzienność osób niesłyszących. Oni są obcokrajowcami we własnym państwie – rozmowa z Euniką Lech, prezeską Fundacji Pomocy Osobom Niesłyszącym TON.