Przewodnik Katolicki nr 49/2022 wydanie w formie PDF
Ilość stron | 64 |
---|---|
Rok wydania | 2022 |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
„Przewodnik Katolicki” 49/4.12.2022
Kimkolwiek jesteś, życzę ci dobrze
Zaczęło się od przyjęcia Ukrainek, potem okazało się że są ludzie, którzy też uciekają z Ukrainy, ale nie są Ukraińcami i ich nikt nie chce u siebie gościć. Przeważnie chodziło o ludzi o innym kolorze skóry. Postanowili zająć się właśnie tymi niechcianymi. Rozmowa z Aleksandrą Wojtyńską-Bakalarczuk o tym, jakie konsekwencje pociąga za sobą otwarcie domu dla uchodźców.
Odrzućmy klerykalistyczny klucz: my–oni
– Szkoda, że czasem, a nawet często, duchowni i świeccy nawzajem podchodzimy do siebie bardzo klerykalistycznie w kluczu: my–oni. Soborowa nauka o Kościele zbyt często jest jeszcze teorią… A w Kościele każdy jest zaproszony do tego, by być aktywnie zaangażowanym w jego rozwój – rozmowa z abp. Adrianem Galbasem.
Pokarm dla ducha
Adwent to czas oczekiwania. Kościół mówi jasno, że powinno być ono nie tylko radosne, ale również pobożne. Duszpasterze nie mają wątpliwości, że duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Jak może wyglądać?
Salezjańskie koleje życia abp. Baraniaka
Od 1917 r. aż do święceń biskupich w 1951 r. Antoni Baraniak formalnie przynależał do zgromadzenia salezjanów, także później utrzymywał z nim żywe więzi. Na każdym etapie jego życia ta salezjańskość pozwoliła mu skutecznie pracować na rzecz Kościoła – rozmowa z ks. Jarosławem Wąsowiczem SDB, autorem biografii abp. Antoniego Baraniaka.
Nikt nie lubi Kataru, ale…
Najbogatsze państwo świata może sobie pozwolić na wiele, nawet organizację mundialu. Ale sportowe kontrowersje są tutaj tylko zewnętrzną powłoką procesów globalnej zmiany układu sił.
Toksyczna inicjacja
Niedawno ukazał się raport dotyczący polskich nastolatków, który powinien przestudiować każdy rodzic. Niestety, dotyczy problemu, o którym dorośli nie chcą słyszeć. Chodzi o pornografię, a dane nie pozostawiają wątpliwości.
Obraz matki
Wystawa „Macierzyństwo Maryi” prezentuje różne ujęcia Maryi jako matki we współczesnej sztuce. Zadaje też pytania o to, czym jest współczesna sztuka sakralna i jak może prowadzić do doświadczenia sacrum. Nowe dzieła, techniki i środki wyrazu wchodzą tu w dialog z historycznymi dziełami z ekspozycji Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.